You Tube má ve svých videích utajené hry!

Jistě víte, že je server YouTube ovládaný mateřskou společností Google. Jejich smysl pro internetové pikantnosti je bezbřehý a tak je jasné, že i v prostředí serveru s videi, umístí Google něco, o čem se bude psát. Tentokrát je to utajená hra SNAKE, která se vám zobrazí ve videu, pokud víte jak na to, respektive kterou klávesovou zkratkou.

Hru snake zná snad každý z nás. Vždyť je běžně dodávána jako zábavný prvek v telefonech, herních konzolích či dokonce set-top boxech. Existují rovněž desítky internetových serverů, které se na podobné hry specializují. Ovšem umístit hru přímo do videa?

Jak jako?!

Programátoři umístili do každého videa script, který se dá aktivovat určitou kombinací kláves. V případě, že tak učiníte, zobrazí se vám přes pozastavené video hra snake, kterou následně ovládáte šipkama. Vaším úkolem je stejně jako jindy cestovat po ploše videa a sežrat co nejvíce bodů. Přitom pochopitelně nesmíte narazit ani do stran, ani do vlastního těla hada.

Tento počin není u Google nic nového, stačí se rozpomenout na ostatní podobné aktivity, kterým říkají Easter Egg. Ostatně v následujícím videu, si jich pár můžete vyzkoušet.

A ten snejk?

Pokud jste dočetli až sem, tak vám tu kombinaci svěřím. Běžte na www.youtube.com, klikněte na jakékoliv video a následně ho zapauzujte. Pak stiskněte najednou šipku nahoru a šipku doprava. V pozastaveném videu se ukáže SNAKE.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top