Flash Kniha

Jistě jste už na internetu narazili na takzvané , kdy jste si mohli přímo ve vašem prohlížeči listovat a otáčet stránky jako v reálné tištěné publikaci. Poskytovatelem takového řešení je například produkt Flash Page Flip. Ten se vyskytuje v několika verzích a mezi nimi je i verze dostupná zdarma.

Jak taková kniha může vypadat, uvidíte v novém okně . Jak se tedy taková kniha vytvoří? Nejprve je dobré pochopit, z čeho se taková kniha nebo spíše animace skládá. Každá jednotlivá stránka naší knihy je samostatný .swf file, nebo .jpg obrázek. V XML feedu pak jednoduše zadáte jednak počet stránek a také jaký formát stránky mají. Příklad: zápis XML může vypadat takto:

<content width=“600″ height=“800″ bgcolor=“cccccc“ loadercolor=“ffffff“ panelcolor=“3a6dac“ buttoncolor=“3a6dac“ textcolor=“d0e5f7″> <page_src=“pages/page1.jpg“/> <page_src=“pages/page2.swf“/> <page_src=“pages/page3.jpg“/> <page_src=“pages/page4.swf“/> <page_src=“pages/page5.jpg“/> <page_src=“pages/page6.swf“/> <page_src=“pages/page7.jpg“/> <page_src=“pages/page8.swf“/> </content>

Jednotlivé řádky říkají, kolik stran vaše kniha má a také, zda stránka knihy je flash nebo obrázek. Celkový engine který zajišťuje ono charakteristické otáčení stránek se jmenuje Flash Page Flip a spolu s java scriptem působí velmi profesionálně. Verze která je na netu zdarma je k mání. (30. prosince 2008 – odkaz je funkční)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top