Slunce ve skle, aneb poctivé pivní slavnosti

Pivo mám rád. Pivo má rádo mě. Šablonka pro uspořádání pivních slavností je velmi jednoduchá. Co musíte mít bezpodmínečně: milé a útulné prostředí v podobě návsi, náměstíčka, nebo jen pivovarského dvora. Dále potřebujete jméno: Štramberské slavnosti piva, nebo Slunce ve skle atd.

Za svůj život jsem vymyslel desítky reklamních sloganů, z nichž ten nejkrásnější byl použit u příležitosti 15. narozeninového plesu Rádia Agara a zněl: Víc hvězd, jen na nebi! Takže Slunce ve skle je nádherný slogan, ve kterém je vše. Barva, pivo i chuť.

Dále byste neměli zapomenout na marketéra. To je člověk, který osloví malé a střední pivovary aby přijeli. Někdy zcela nečekaně sedne do auta a v okamžiku největšího spěchu sjede do Bavor pro německé lahvové speciálky, anebo a to v tom lepším případě, přiveze ředitele pivovaru! Purkmistr měl vše, ale hlavně přehlídku lahodných, skvostných a chutných piv.

Pivní slavnosti Slunce ve skle se již tradičně, pokud se to po druhém ročníku dá říci, konaly v pivovarském dvoře v Plzni Černicích v sobotu 19 září 09. Jak jistě víte, také plzeňský pivovar má své slavnosti piva, nicméně ty jsou v tak nešťastném datu (z kraje září 4-5), že datum slunce, devatenáctého, je mnohem sympatičtější. Vždyť na začátku září je spousta lidí ještě na dovolených a za bé, v tento datum, nikdo peníze nemá.

Domovským pivovarem je pochopitelně Purkmistr. Ten svou skladbou zde vařených piv patří mezi ty mě sympatické. Už jen názvy: pšeničné pivo Písař 12°, nakuřovaný 12° ležák Purkmistr, nebo borůvkový, zázvorový a višňový speciál.
Lidí zde bylo opravdu mnoho. Připomínám, že se jedná o druhý ročník. Dobrá třetina z nich přijela ze z Plzně, která je … kousek. Piva bylo mnoho, nechybělo jídlo ani zábava.

Jen tak dál, ukažme všem Krušovicum a Gambáčum, že pivo se dá pít a dokonce i chutná. Opravdové pivo totiž má v Čechách tradici, byť v malých a středních měřítkách.

Slunce ve skle

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top