Český pivní festival – podzimní ochutnávka

Mám za sebou další pivní festival. Tedy ani ne tak festival samotný, jako jeho podzimní ochutnávku. Je velmi sympatické, že tvůrci „Českého Pivního Festivalu“ nechtěli čekat na svůj oficiální termín 14.5-30.5. 2010, kdy proběhne další ročník opět na výstavišti PVA Letňany, ale uspořádali podzimní ochutnávku.

To, co bylo ještě sympatičtější, byla skutečnost, že se konal: 2.10. – 11.10.09 „téměř“ u nás doma na Pankráci. Přesněji: mezi hotelem Panorama a Arkády Pankrác vyrostl festivalový stan pro 500 hostí, cca 14 píp a něco z kuchyňského zázemí, pro opravdu dobrou českou krmi.

Nejprve něco o prezentovaných značkách. Právě zde mělo premiéru pivo LOBKOWICZ PREMIUM, což je 12°ležák. Svou silou mne překvapil Jihlavský Grand 18°, světlý ležák podávaný výhradně v 0,3 l sklenici. Výborný byl Comenius Speciál 13° z produkce pivovaru Janáček. Mé chuťové buňky jsou spíše na polotmavé speciálky a tak jsem nemohl neochutnat polotmavý ležák 13° Démon, z produkce Pivovaru Lobkowicz.

Jak zpívá Dan Landa v jedné ze svých písní, myslím, že už jsem o tom i psal v nějakém předešlém článku: „… a dobrý záchody, to mám rád…“ Podzimní ochutnávka, přesněji festivalový stan měl zázemí právě v Hotelu Panorama. To znamená, že se chodilo na toalety, které byli celé v mramoru, zlaté kliky, koberce a vše co patří ke 4 **** hotelu!

Kdybych měl něco vytknout, byla by to forma úhrady objednaného piva. Každý návštěvník si musel vyměnit České koruny za Tolary. Jeden Tolar stál 40,- korun. Prostřednictvím této měny se platilo nejen pivo, ale také jídlo a vše ostatní. Jedno pivo stálo 1 nebo 2 Tolary, podle druhu. Zarážející bylo, že nezáleželo na tom, zda si člověk objednal třetinku nebo půlitr. Cena byla v obou případech stejná. Proč mne to zaráží? Každý milovník piva chce na pivních slavnostech ochutnat co nejvíce. Neměřeno na objem, ale na množství značek. Nebyl jsem určitě jediný, kdo chtěl třetinky a okusit vše. Bohužel tomu filozofie Podzimní ochutnávky nepřála.
Tak snad v květnu?!

Značky piva:

Galerie:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top