Ruský “ajsko”, QIP!

Každý, dnes už opravdu každý, i moje maminka, používá ICQ. Má své číslo a povídá si přes něj s kamarádkami. Pozor, je jí 60 let. Má e-mail a považuje se za běžnou uživatelku internetu. Tenhle článek je ale o QIPu a ne o mé mamince o)

Jen jsem chtěl na tomto jasném příkladu demonstrovat, jak je ICQ rozšířené. Jenže spousta lidí netuší, že protokol, který zpracovává ICQ může zpracovat také jiný klient. Je to jako telefonní číslo. Je jedno, jestli je váš telefon červený nebo modrý, jestli máte Nokii nebo Samsung, hlavně aby fungoval a aby vzal vaši SIMku s číslem ne? A tak máte ICQ číslo, ve formátu např. 296-335-027 a můžete mít ICQ, nebo Atlas ICQ, nebo Mirandu, Trilliana a nebo také !

Neptejte se na hlavní výhody. To je fráze. Každý vám řekne jen ty svoje. Jako třeba menší nároky na RAM, detailní nastavení… BLA BLA BLA. To co skutečně oceníte, je absence reklamních bannerů přímo v okně komunikace. Nic tam nebliká a nejste nuceni klikat na bannery. Řeknu vám, co oceňuji na já. Volitelné skiny a sound. Když se totiž podíváte do složky: c:Program FilesQIPSkinsICQ5 objevíte obrázky, které si lehce můžete upravit a tak personifikovat pro sebe. Obrázky jsou ve formátu .bmp a tak vám stačí „pouhé“ malování od Microsoftu. Stejně tak zvuky. Pokud na rozdíl ode mne jste jejich zastánci, ve složce: c:Program FilesQIPSounds naleznete zvuky, v nekomprimovaném formátu .wav, který lze také jednoduše upravit.

Byť se zdá být můj článek ódou na , není tomu tak a přiznávám, že pro někoho může nastat problém. A to přesně v okamžiku, kdy do svého prohlížeče naťukáte . Ano jedná se o ruský web a tak je plný znaků z azbuky – ruské abecedy. Chápu, že dnes už se ruština moc nenosí a málokdo ví že Skačať vás dovede na download.

Pokud tedy nechcete podporovat imperialistický výdobytky techniky, používejte buržoazní „ruské ajsko“. Věřte, že budete příjemně překvapeni.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top