Top Gear HIStory

Top Gear je původem britský motoristický pořad, s poněkud nekonvenční koncepcí. Jste -li ortodoxním automobilistou, zpravidla se mnoho technických detailů nedozvíte. Zato bezpečně znáte pocit řidiče vozu Bugatti Veyron.

Top Gear se překvapivě začal vysílat už v roce 1977, jako běžný pořad pro motoristy v Anglii. V průběhu doby se pořad vyvíjel tak, že se z něj stal svým formátem spíše zábavní pořad. V současné době jej moderuje trojice Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May.

Důležitou postavou je v Top Gearu také záhadný testovací jezdec v bílém overalu, známý pod jménem The Stig. Právě on je tou nejtajnější postavou celého seriálu. Na internetu se velmi živě řeší, kdo vlastně Stig je. Ostatně i já jsem o něm psal.

Premiéry jednotlivých epizod Top Gearu, jsou vysílány na britských stanicích BBC – BBC Two a od sezony 14 (2009/2010) také na BBC HD. Pořad je kupován různými programovými obchodníky po celém světě a tak se dostal také do České republiky. Prima Cool jej uvádí řadu let. Obliba pořadu zapříčinila vznik tří mezinárodních mutací. Ruské, australské a americké verze Top Gear moderují místní moderátoři.

Kromě řadových dílů, obsahují jednotlivé série také tzv. speciály. V roce 2007 to byla například: Top Gear – Polar Special, při které dojela expedice jako první autem na severní magnetický pól. Ve 14. řadě během bolivijského speciálu projeli moderátoři amazonskou džunglí. Projeli Botswanskou pouští a Vietnamem od jihu až na sever na motorkách.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top