Policejní VW Passat R36 – česká kobra 11!

Zpráva z tisku: Policie České republiky dnes (24.12. 2008 pozn. aut.) převzala 16 Volkswagenů Passat R36, které vstupují do služeb dopravních policistů na českých dálnicích.

Velmi rád jezdím autem. Nijak rychle. Opravdu předpisy spíše dodržuji, než abych je porušoval. Raději vyjedu dřív, aby nebylo kam se hnát. Jel jsem minulý týden z Pardubic do Prahy po D11.

Je to dálnice, která je o level výš, než známá D1. Kvalitou povrchu rozhodně. ASi 40 km před Prahou se to stalo. Mé první setkání s českou Kobrou 11, policejním VW Passat R36.
Jak říkám, nejezdím rychle, takže mých 130km/hod nebylo důvodem k zásahu ze strany PČR. Zrcátka sleduji tak nějak normálně a když jsem viděl zářící xenony, říkám si, zase nějakej machr, co chce být v Praze o 5 minut dřív. Kdepak…POLICIE. Tenhle příslušník tam měl vůči mě minimálně 180km/hod. Nemám radar, jistě, ale vedle mě to udělalo VŽUUUM, přesně jak v brakové literatuře. Auto to bylo hezký, modrej passat, kterej to hnal jak blázen. Žádné známky příslušnosti k policii. Absolutně civilní auto, ani maják na střeše!

Jak mne předjel, začalo mu vzadu za oknem něco blikat. Dvě modrá světýlka v každém rohu jedno (viz. obrázek nahoře). Říkám si…“no jo novej passat a hned ho zprasí tuningem o)“ Chyba lávky. Právě tahle světla měla říci řidiči přede mnou aby zastavil. DĚS.

Nevím co provedl a je mi to jedno, ale v mém autě může také blikat cokoliv a nehraju si na kobru. Zarazili mě na tom dvě věci.

1. Myslím, že neexistuje zákon, který by umožňoval policiejnímu vozu, civilního vzezření porušovat předpisy.

2. Až takhle budou stavět mě, objedu ho, tuningáře!

Ne, nestavěli mě. Zastavili řidiče přede mnou. Podobná zkušenost je prý popsána i jinde na internetu, jak tvrdí idnes.cz
M.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top