Facebook, Gogole+ nebo Twitter. Sociální sítě, zvané též společenské, komunitní, nebo komunity, jsou propojené skupiny lidí pomocí internetu. Tyto sítě jsou prostřednictvím svých uživatelů napojeny na další informační služby, jako jsou třeba Wikipedia, nebo další informační servery. Dávno neplatí poučka o ověřování informací. Dnes vyhrává ten, kdo je první!
26. února 2012 seděl doma na Filipínách u internetu mladý Michael Robert Meras. Na své sociální síti Twitteru má 753 přátel. Nějak patrně neměl co dělat, nebo se prostě jen nudil, napsal na svůj profil toto: „Čerstvé zprávy z Velké Británie, Rowan Sebastian Atkinson (alias Mr. Bean) zemřel tento večer.“ Dokážete si představit co následovalo? Nedokážete.
Informace se ihned začala šířit raketovou rychlostí, nejprve mezi přáteli, pak mezi přáteli přátel až byl Twitter zahlcen. Všechny přitáhlo označení zprávy »Odpočívej v pokoji, Rowane Atkinsone«. Zpráva byla kopírována a sdílena tak rychle, že jí v řádu několika hodin převzali i uživatelé otevřené internetové encyklopedie Wikipedie. V profilu britského komika se tak objevil den úmrtí 26. února 2012.
Atkinson není jedinou celebritou, kterou už na internetu virtuálně pohřbili. Charlie Sheen, Adam Sendler nebo Eddie Murphy o tom vědí své ?