Magister Kelley – Most

Kelley proslul jako alchymista na dvoře císaře Rudolfa II., kterého po rychlém vzestupu na císařském dvoře čekal stejně rychlý a závratný pád v podobě zabavení majetku a uvěznění nejprve na Křivoklátě a později na Hněvíně v Mostě.

S městem pod Krušnými horami ho pojí i jeho manželka Johanna Westonová, která měla v Mostě statek a žila zde se svými dvěma dětmi z předchozího manželství. Svou závratnou a tragickou pouť zakončil Kelley právě na mosteckém hradě, kde si po dvou neúspěšných pokusech o útěk z vězení, které ho připravily o jednu nohu a druhou zmrzačily, vzal život.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”56″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Ukázat prezentaci]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top