Jak se v Praze pije pivo?

K tomuto článku jsem se nechal inspirovat čtením článku „Pánské jízda Praha 2010“. Ten pojednává o 3 kamarádech, patrně z Vojovic, kteří přijeli na 3 dny do Prahy. Zde chtěli poznat nějaké pražské pivovary a příjemné, či vyhlášené hospody.

Při čtení jejich článku jsem se styděl.  Ano, čtete dobře. To co chlapci zažili třeba v Pivovaru u Medvídků, nebo U dvou koček je neslýchané. Přikládám jeden výňatek z jejich článku, který dokumentuje návštěvu U dvou koček:


Co prý chceme. Odpovídáme, že bychom rádi ochutnali jejich pivo. Odpovědí nám je: „Pivo pouze k jídlu“. Tak si rádi dáme i večeři. V tu ránu je nám sděleno, že vlastně ani nemají místo, pouze venku na zahrádce. Usedáme tedy na zahrádce a čekáme. Pořád k nám nikdo nejde. Vyrážím dovnitř, kde číšníkovi sděluji, že sedíme na zahrádce a že bychom si rádi dali tři světlé kočky. Další neočekávaná odpověď je, tam už neobsluhujeme, pouze do 10 hodin. Po mé odpovědi, že je pouze 9, je číšník na chvilku zaskočen, ale ihned mně dává najevo, že pivo prostě nedostaneme. Znechuceně tedy odcházíme.

Osobně jsem v tomto podniku nikdy nebyl, takže nemohu říci, zda je tento přístup standardní. To je opravdu každý našinec takto odbyt? Mládenci byli ještě na návštěvě U Vejvodů a ve Strahovském Klášteře. Tam občas zajdu a jsou to velmi příjemné zastávky.

Snad dílem tím, že máme v Praze vysokou koncentraci hospod, dílem tím, že snad každá nabízí laskominy v minimálním počtu 4 točených piv, dílem tím, že máme v Praze Bejčka v Tramwayi, nebo Hanze ve Zlých časech, jsme patrně zmlsaní. Chodíme tu na dobrou Plzeň, nebo do některé z hospod Aliance P.I.V.. Tam je nám sympatické ochutnávat piva z 24 kouhotových píp a poznávat všechny ty stouty, pšenky a ejly.

A když už se vypravíme do pivovaru, nejsou to ty v centru Prahy. Jedeme třeba do Chýně, k Matuškovi, do Kocoura, nebo třeba do Chotěboře.

Článek: „Pánské jízda Praha 2010“ najdeš TADY

http://www.umedvidku.cz/

http://www.udvoukocek.cz/

http://www.klasterni-pivovar.cz/

http://www.prvnipivnitramway.cz/

http://www.zlycasy.eu/

http://www.restauraceuvejvodu.cz/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top