Hlavní ulice Ameriky – Route 66 – neexistuje!

Legenda mezi silnicemi a jedna z amerických ikon. Slavná silnice napříč americkým kontinentem, začínala v Chicagu u Art Institute of Chicago, který je asi 800 metrů od Chicago Yacht Club, na břehu Michiganského jezera. Končila pak na předměstí Los Angeles u břehu Pacifiku. Dnes už ale neexistuje.


Její celková délka byla v dobách její největší slávy něco málo přes 2400 mil, tedy asi 3840 Km a protínala 8 států. Tehdy se na ní proháněli především vozy, které zkonstruovali a postavili Fordovi závody. Jezdilo se na ní převážně z východu na západ, protože jejím hlavním cílem bylo zpřístupnění tehdy opravdu dalekého západu.

V roce 1984, byl vyškrtnut poslední úsek slavné Route 66, ze seznamu amerických federálních dálnic. S rozvojem infrastruktury a s budováním nových moderních, širokých silnic byli všechny úseky postupně nahrazeny. Některé motoristické spolky však na mnoha místech rozmístili tabule a tak je možné asi 85% bývalé route 66 i dnes projet autem.

Zajímavé bylo také to, že route 66 nebo Main Street of America jak chcete, procházela 3 časovými pásmy. Vedla přes mnoho velkých měst a vydat by se po ní mohl i Bart Simpson ze Springfieldu. Slavná se stala také díky písním a filmům, ve kterých se objevovala. My známe asi nejvíc píseň: Route 66, od Rolling Stones. Mimochodem, byla to první píseň na jejich prvním albu!

Aktualizace: 24.4.2012

Tento článek jsem publikoval téměř před 2 lety. Jak si všimnete v diskusi pod článkem, ozval se p. Pavel Bábek, který na vlastní kůži v americe pátral, jestli RTE 66 skutečně existuje. Lze tedy s určitostí říci, že tu a tam přece jen nějaké pozůstatky jsou.

Pavle velmi Vám děkuji za zaslané fotografie!

 

Fotografie: Pavel Bábek

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”41″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Ukázat prezentaci]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Fotografie: Matěj Škubal

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”42″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Ukázat prezentaci]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top