Síla slova

Přemýšleli jste někdy nad tím, jakou sílu mají vaše slova? Co vše se může skrývat pod jedním jediným slovem, které vyřknete? Slovo přece umí pohladit, lze jím vyznat lásku, vyhlásit válku… Slovem se zachraňují životy, vyjadřuje se jimi víra, vztek, nenávist! Slovo je to první a poslední, co slyšíme na světě, který známe.

Dal jsem ti své slovo!“ je známá gentlemanská fráze. Je to jisté potvrzení myšlenek, které musí mít jasnou tečku. V tomto okamžiku je však nutné si uvědomit, že kontrolu nad svou vlastní myslí máme jen my sami. Nikdo jiný totiž nemůže převzít zodpovědnost nad tím, co nám vychází z úst. Odpovědnost za naše slova je tedy jen naše.

Lidstvo má v podobě slov neuvěřitelnou moc komunikace. Žádný jiný živočišný druh jistě takovou nemá. Komunikace je o tvoření slov a jejich poslouchání. Obojí si přitom zaslouží stejnou míru soustředění. Při poslechu toho druhého si utváříme představu o jeho osobnosti a charakteru. Nikdy se však nesnažte vnímat toho druhého pouze na základě svých vlastních myšlenek. To je totiž metoda nízko visícího ovoce. Utrhnout to na co dosáhnete je stejné, jako zbrklý a rychlý úsudek. Devadesát pět procent představ zakořeněných v naší mysli jsou jen lži, které mají podstatu ve strachu.

Zkuste se někdy zamyslet nad tím, co vám druzí vyčítají a jaká slova při tom používají. Pokud té úvaze dáte čas, zjistíte, že je ten druhý velmi zoufalý a má problém se kterým si neví rady. Vy jste jeho zrcadlo a on svůj problém vyčítá vám. Pokud nepomohou pozitivní afirmace, můžete si říci, že někteří lidé zkrátka nebudou vašimi přáteli. Vždyť celá planeta je tvořena lidmi, které vůbec nezajímáte!

Pokud se naučíte vnímat svou sílu slova, běžte dál. Naučte se umět vzít slovo zpět. Omluvit se. Je to velmi těžké a ne každý se do toho pustí. Platí totiž, že když něco slíbíme, musíme to dodržet. Pokud to dodržet z nějakého důvodu nemůžeme, řekněme to. Může být, že toho druhého zarmoutíme, ale pokud zachytí vaše vibrace, uvědomí si jaký charakter ve vás objevil. Vždy totiž bude vědět, co si o vás má myslet.

Cítíte tu sílu slova?

Scroll to Top