První jarní pivo 2010

Zkraje roku, když se zima přehoupne do své závěrečné fáze a nemá již tolik síly, v čase, kdy jsou velikonoce na kalendářní dohled jednoho naslinění prstu, přichází JARO. Spolu s tradicí sympaticky se opakujících ročních období, byla tomuto nadcházejícímu krásnu přiřazena tradice: První Jarní Pivo!

Letos se uskutečnil již druhý ročník, této bojové a poznávací akce. Koncem února přišlo pozvání a instrukce, přičemž cíl cesty byl tajný. Sešli jsme se tedy 20. Března 2010, ve 12:05 na konečné metra Zličín. Na sobě měl každý dle instrukcí turistické věci a pevnou obuv.
Záhy bylo potvrzeno, že cílem naší první jarní výpravy je Pivovarský dvůr Chýně. Jedná se o první český minipivovar, který byl uveden do provozu na podzim 1992. Pivo je tu vyráběno proslulou českou technologií s použitím tradičních surovin. Sladu, chmele a vody. Kapacita celého zařízení, tedy výstav je přibližně 2 000 hl piva ročně.
Pochopitelně, že jsme absolvovali prohlídku pivovárku i s ochutnávkou sortimentu. Za zmínku stojí produkty, které vybočují ze standardu. Například dispečeři z nedalekého letiště si zde nechávají vařit Dispečerský speciál. Zajímavé bylo ochutnat zdejší  12° vídeňské červené. Vídeň ležák je styl ležáckého piva. Bylo vyvinuto sládkem Antonem Dreherem ve Vídni v roce 1841. Popularita tohoto druhu piva v Evropě téměř zanikla, ale rakouští pivovarníci, kteří emigrovali do Mexika, oživili tento styl na konci 19. století.
Ve zdejším Pivovarském dvoře je příjemné spojení pivovaru a restaurace, resp. Krčmy, kdy je možné zde vařená piva rovnou ochutnat. Autobusem je to ze Zličína opravdu kousek, a piva, jídla a prostředí opravdu stojí za to.

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”23″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Ukázat prezentaci]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top