Není optik jako Laro optik!

Ano, i já jsem pochopil, že bez krasohledů na nose ten svět za chvilku neuvidím. Ve svých 44 letech jsem nabyl přesvědčení, že mám při čtení jednu ruku dlouhou a že potřebuji změřit oči, jestli náhodou nevidím blbě. No jo ale kam jít?

Kousek od mé kanceláře je Novodvorská Plaza, s prodejnou Grand Optical. Mají zajímavé stránky a na nich mnoho akcí. Troje brýle za cenu jedněch, sleva podle vašeho věku, nebo měření zraku zdarma! Panečku! Dnes už vím, že všechny tyhle výhody jsou zpoplatněny nějakou podmínkou a že do Grand Optical už nikdy nevkročím.

Nikdy jsem dioptrické brýle nenosil. Nemám s nimi žádnou zkušenost a nevím, jaké to je, mít něco na nose. Dobrý den, já na sobě pozoruji, že bych asi potřeboval brýle a že zkrátka nějak hůř vidím na blízko. Máte tady ten přístroj na měření, nebo musím někam na oční? Musím uznat, že péče ze strany dam a paní v Grand Optical byla fajn. Jedna mě během pěti minut změřila, druhá začala snášet brýle a já je zkoušel. Překvapilo mě, že jsou v těch obroučkách jen slídy. Myslel jsem si, že si rovnou nějaké vyberu… to jsem ale ještě netušil, že Gabriela mě bude měřit hodinu!

Byli mi doporučeny brýle, které jsou speciální, odlehčené a měl bych je jak na blízko tak na dálku. Nemusel bych je sundávat a mohl bych je nosit pořád. No dobře, já vlastně nevím, nemám žádnou zkušenost, ale když myslíte, že je to pro mě nejlepší cesta, tak tedy ano. V tu ránu jsem dostal slevu 30% a vyšetření zraku bylo zadarmo! Brýle budou hotové 21. března, tedy asi za 14 dní. Přijde vám SMS. Zaplatil jsem 3800,- a spokojen odcházím. Bylo 5. března 2018 a tehdy to martýrium začalo.

Ve čtvrtek v hospodě Magister Kelley se kamarád Hadži chlubí, že má nové brýle. Dvoje! Měl je hotové za týden! Dávám k dobru historku z Grand Optical. Na to mi položí zásadní otázku: A co tě napadlo jít si pro brýle právě tam? O týden později mi stejnou otázku položí v kanceláři kolega Michal. Co všichni máte?!

Po osmi dnech, 13. března mi přišla SMS. Velmi se omlouváme, Vaše zakázka bude zpožděna, nový termín od dodavatele je 25. března. Zpoždění o 4 dny. A nedělní termín. No tak o víkendu mají otevřeno, tak asi dělají vše proto, aby ty moje brýle vyrobili. Je to nemilé, protože v práci už na ta čísla fakt mžourám, ale fajn, tak já počkám.

23. března v pátek tam telefonuji, že mám ten nedělní termín, ale jestli náhodou nejsou hotové už dnes? Ne, dnes nám zboží už přivezli a vy mezi nimi nejste. Moment, vám to odněkud vozí? To nevyrábíte vy? … a pane Kabrna ten nedělní termín to bude nějaký šotek, nám o víkendu zboží nechodí, to se omlouvám, ale v neděli to nebude. Takže co? No zkuste zavolat v pondělí, nebo čekejte na tu SMS.

V pondělí žádná SMS nepřišla, tak tam ve 13 hodin zase volám. Zboží už dnes přivezli, ale zase tam nejsem … no počkejte, ale to už čekám tři neděle! A Hadži měl dvoje do týdne! Paní se omlouvá, a že to zkusí zjistit a po třech týdnech navázat telefonní kontakt s dodavatelem. Strašný. To horší mělo teprve přijít.

V úterý volá ona mě. Má pro mě prý nemilou zprávu. Brýle nejsou. V Maďarsku, kde je vyrábí, se porouchal stroj a sklo jim prasklo a musí začít úplně znova. Brýle budou za 14 dní. Nový termín je 9. dubna. No to si děláte srandu! Vůbec nevím, co Vám na to mám říct. To mi budete muset dát nějakou obří slevu. Ale já vlastně nevím, jestli ty brýle ještě chci…

Volám Hadžimu. Měl jsem to kurva udělat už dřív. Ne, hned v pátek po hospodě jsem to měl řešit! Hadži mi doporučuje Laro optik na Starostrašnické ulici. Prý naprostá spokojenost. Zkusím to. Volám tam a téměř vše co jste si do teď přečetli, tomu pánovi vyprávím. Musí cítit, jak jsem zoufalej. Překvapí mě, když mě pozve na měření a dodá, že kdybych měl nějaké obyčejné brýle, že je schopen mi je do tří dnů v expresu udělat. Ale přijeďte, optometristka tu teď nikoho nemá. Volám Grand Optical a ruším celou maďarskou akci!

Koncert začal hned, jak jsem vešel dovnitř. Představila se mi půvabná Gabriela a nabídla mi kávu, nebo vodu, dáte si něco? Za chvilku se k nám přidal také Václav, se kterým jsem mluvil po telefonu. Začali jsme krátkým dotazníkem. Už od začátku byl jejich přístup úplně jiný. Slepej člověk a navíc chlap má totiž bolístku a je potřeba na něj opatrně. Jdeme s Gabrielou dozadu na měření. Jsme tam asi hodinu a já si prohlížím snad tisíc různých obrazců. Zkoumáme dálku i blízko. Hloubku ostrosti, prostorové vnímání, barvy, 3D objekty. Neskutečný. Tohle v Grand Optical vůbec nezkoumaly. Gabriela je milá a velmi ohleduplná. Chápu, že to pro vás není příjemné a že se vám může točit hlava. Klidně si oči na chvilku zavřete, chytněte se tady toho madla. Na konci mi dlouze vysvětluje můj handicap. 1 dioptrie na obou očích a na levém ještě cilindr. Vše ale jen na blízko. Na dálku vidíte perfektně, tam bych vám nic nedávala.

Václav mi říká, že by mi jako začátečníkovi doporučil pouze brýle na práci a na počítač. Na normální nošení brýlí to není a navíc by se mi z nich jistě točila hlava. Už takhle to pro vás bude něco nového a zvláštního, když jste brýle nikdy nenosil. Vybere mi obroučky. Hned první jsou super. Jiné nezkouším. Jsou lehké a v zrcadle si nepřipadám jako idiot. Termín dodání by byl do dvou dnů. A určitě to stihnu do velikonoc. Moment, vy to stihnete? Vy, ne dodavatel? Ne ty brýle děláme my tady. Spadla mi brada. Ale to není všechno.

Druhý den, ano už druhý den (!) mi píše Václav SMS, že jsou brýle hotové a mám se zastavit. DRUHÝ DEN!!! Odvolal jsem se na doporučení Hadžiho a mám slevu 10%. Brýle mi perfektně padnou, odcházím naprosto spokojen a plánuji tenhle článek. Gabriela s Václavem si to zaslouží a vy, pokud chcete brýle tak Laro optik. Já už nebudu chodit jinam!

www.larooptik.cz

Scroll to Top