Most do minulosti

Sebrat se a vyrazit na procházku Mostem? Není problém. Tedy alespoň tím novým. Co ale starý Most, který pamětníci nosí ve vzpomínkách a dnešní generace ho znají už jen z vyprávění? Existuje mapový projekt, který ho připomíná.


Jmenuje se Most do minulosti a umožňuje pohlédnout na historické město z ptačí perspektivy. Vše zprostředkovává mapový server, kde si můžete vybrat konkrétní roky a pozorovat vývoj regionu, který je znám poměrně značnou dynamikou změn v oblasti sociálně kulturní, ale i v oblasti změn krajiny v důsledku lidské činnosti, zejména v souvislosti s těžbou nerostných surovin, především hnědého uhlí.

Já jsem schválně hledal dům, kam jsme se v roce 1975 přestěhovali z Louky u Litvínova. Byl mi 1 rok. O 37 let dříve, na stejném místě bylo políčko a kousek dál sad.

Starý most v nás

Most do minulosti

Zdroj

Edit 2024: Ani jeden odkaz již nefunguje. Důvody nehledejte zde. Děkuji, Milan Kabrna. 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”79″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Ukázat prezentaci]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top