Aliance P.I.V.

Tisková zpráva z 19. 4.2010, 12:00 hodin, První Pivní Tramway u příležitosti trojnásobného křtu :
1. Brožury ALIANCE P.I.V.
2. Pivních listů
3. Webových stránek www.aliancepiv.cz


1. Brožury ALIANCE P.I.V.
2. Pivních listů
3. Webových stránek www.aliancepiv.cz

ALIANCE P.I.V. je sdružení špičkových (prozatím jen) pražských pivních barů, které se specializují na široký výběr čepovaných piv z malých českých pivovarů. Vytvořením této ALIANCE P.I.V. – Pivně Inteligentních Výčepů – chceme podpořit jak malé pivovary a
jejich propagací, tak vyjít vstříc těm milovníkům piva, kterým nestačí stereotypní nabídka drtivé většiny hospod v Česku, omezující se jen na několik zprofanovaných velkovýroben alkoholických nápojů pivního typu. Nejen pro tyto fajnšmekry bude zajištěn široký sortiment skvěle ošetřených piv a pivních speciálů. Formou Pivních listů získají také vyčerpávající informace o právě točených pivech v daném aliančním výčepu.

1. Brožura.
Naším výhledovým cílem je přizvat do ALIANCE P.I.V. další a další výčepy nejen z Prahy, ale z celé České republiky tak, aby byla nabídka výčepů se zajímavými -„rotujícími“ pivy (to je jedna z podmínek přijetí do ALIANCE P.I.V.) co nejširší a pokrytí republiky co největší. Tímto žádáme nejširší pivařskou veřejnost o informace o takovýchto výčepech, všude možně v republice, kde se piva střídají, kde to dělají lidé se zaujetím a zájmem a kde by byl i zájem o náš projekt.

2. Pivní listy.
Vždy nám vadilo, že téměř na každé lahvi vína se dočtete mnoho informací o daném víně, odrůdě, trati atd., atd., ba i o vinaři. Ale na lahvi piva je toho většinou pramálo a ve výčepech se o daném čepovaném pivu nedovíte v naprosté většině z hola nic. Ani například o obsahu alkoholu a chtít někde zjistit od personálu například jednotky hořkosti piva, které čepují, je většinou marné. Kromě toho, že čepují desítku nebo dvanáctku, neví personál v drtivé většině vůbec nic víc. Myslíme si, že je to škoda. Zvlášť, když čepujeme v našich výčepech často úplné pivní skvosty.

3. Webové stránky.
Na webových stránkách www.aliancepiv.cz se dovíte, co se kde v které alianční hospodě chystá, co se kde právěčepuje a dočtete se i, co se v našich hospodách dělo. Nechceme vytvářet další pivní web, ale chceme informace všeobecně poskytovat a právě formou Pivních listů schraňovat a uchovávat do budoucna a být vlastně jakousi databankou českých, moravských a slezských piv. Vše záleží na ochotě pivovarských nám konkrétní informace poskytovat, ale věříme, že až uvidí naše webové stránky, tak v plném rozsahu pochopí náš záměr a budou se aktivně podílet na doplňování našich Pivních listů.
Jiří Bejček Stehlíček = První Pivní Tramway; Jan Hanz Charvát = Zlý Časy; Miroslav Holý = Merenda; Pavel Holčák = Obžerství; Miroslav Wagner = U prince Miroslava a hosté Tomáš  Erlich = Sdružení přátel piva a Karel Benáček = Czech Beer Tours.

Zveřejněno s laskavým svolením ALIANCE P.I.V.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top